Rookatused

Ehitame ja taastame rookatuseid ning tegeleme roo müügiga nii siseturule kui ekspordiks. Lõikame oma roo ise — meie roog on pikk, sirge ja tugev, just selline nagu katuse ehituseks vaja.
Pakutava roo hinna ja kvaliteedi suhe on igati hea, kirjelda oma vajadusi ja küsi pakkumist!

Millest rookatust ehitades lähtuda?

Tihti ei pöörata tähelepanu roo kvaliteedile — kuna tegu on loodusliku ehitusmaterjaliga, on ka selle kvaliteet alati erinev. Rookatust ehitades nähakse tihti võimalust kokkuhoiuks just roo arvelt, seejuures jäetakse aga arvestamata, et roo kvaliteet on otseses seoses katuse elueaga, mis võib vastavalt ulatuda 15-60 aastani. Enamasti tähendab 10% hinnavõitu 10 kaotatud aastat katuse elueas. Rookatuse vastupidavuse puhul on olulisteks teguriteks veel ka see, et katuse ehitamisel oleks kasutatud õige tehnoloogiat ning roog oleks õigesti varutud ja kuivatatud.
Vähemkvaliteetne roog sobib interjööri- ja eksterjöörimaterjaliks, nt roomatist seinakatted jms. Roog on tänu oma suurele joodisisaldusele sobilik ka multsiks puude ja põõsaste alla.

Roogu võib klassifitseerida nelja kvaliteediklassi (1-4 sort), mille abil saab määratleda ka roo kasutusotstarbe:

sort – Kvaliteetne roog, mis sobib hästi katusekatteks. kollase värvusega, sirge ja tugeva kõrrega. Läbimõõt 5-8mm ja pikkus 0,8-2msort – Võib sisaldada mingil määral eelmise aasta halli roogu
1. sort – sisaldab vähesel määral 3.nda aasta roogu
2. sort – rookõrre sirgus ja tugevus ei vasta katuseroo nõuetele. Sobib roomattide valmistamiseks.